MS ICF 2018 Lubieszów

20.11.2018

Ve dnech 3. 10. 2018 - 7. 10. 2018 jsem měla možnost se zúčastnit Mistrovství světa v individuálním mushingu.  Kvalifikovala jsem se jak se Skřítkem na koloběžce, tak i s vypůjčeným ESP Coudym na kole.

Díky zranění z května, kdy se mi podařilo si zlomit klíční kost (na kole a bez psa,) byly tréninky velmi omezené a velmi jsem váhala, jestli vůbec odjet. Ale stihli jsme dotrénovat a odjížděli jsme s vědomím, že do závodu dáme vše, co máme, umíme a odjedeme ho tak, abychom neudělali ostudu. 

Pořadatelské zajištění závodu bylo na jedničku a dotvářelo úžasnou a jedinečnou atmosféru. Jediné, co mistrovství nepřálo, bylo počasí. Sobotní horko poznamenalo výkony všech. My se Skřítkem jsme startovali po poledni, v největším horku. Na start jsem šla s vědomím, že opravdu nemůžeme konkurovat ESP, kteří jsou větší, těžší a zákonitě rychlejší, takže pojedeme jak nejlíp umíme a závod si užijeme. Což jsme beze zbytku splnili. Trať byla rychlá, plná hlubokého písku a Skřítek se nadřel po oba dva dny. Ale je to kelpie, ty všechno co dělají, dělají srdcem. Takže jako jeden z mála psů dobíhal do cíle naplno a s napnutým vodítkem. Jsem na něj hrdá a mezi ostatními se neztratil. 12.místo v kategorii žen nad 40 let je krásné a nad moje očekávání. Kolo byla jiná záležitost. Coudy se snažil co mohl a já se snažila se nezabít a dojet bez pádu. Po startu na mě dolehla zodpovědnost za Coudyho a strach z dalšího pádu. Sobotní den jsme tedy absolvovali velmi opatrně. V neděli jsme oba dva na obavy zapomněli a vydali ze sebe všechno. Některé dámy před startem úplně všechno.  Asi to pomohlo, Coudy se tak nenadřel a čas o víc jak minutu lepší než v sobotu byl pro oba krásnou odměnou a celkově 14. místo v nejnabitější kategorii velkým úspěchem. 

Ráda bych poděkovala firmě Morxes, za to, že nás podporovala a vyrobila úžasnou koloběžku Adventure, důvěrně přezdívanou Dračice, Cykloservisu Zlín za perfektní servis kola a všem kamarádům a přátelům za morální podporu. Svým dětem děkuji za trpělivost a starostlivost. Neb věty typu: "Mami, jak spadneš a polámeš se, nevracej se domů,"  udržovaly neustálý úsměv na mé tváři. Kdyby ta nebohá dítka věděla ...